Moderný stavebný zákon

stavebný zákon 2021

Štefan Holý o stavebnom zákone v Téme dňa na TA3

Podpredseda vlády SR Štefan Holý v relácii Téma dňa vyjadril svoje stanovisko a potrebu spružniť stavebné konania. V relácií sa vyjadruje k celospoločenskej objednávke presunúť kompetencie samosprávy na štát. Túto požiadavku komunikuje generálna prokuratúra už 7 rokov ako riešenie a vyplynula aj z vyše 200 stretnutí s dotknutými subjektmi, ktoré Kancelária podpredsedu vlády SR v poslednej dobe uskutočnila v súvislosti s pripravovanou modernizáciou stavebného zákona.

„Dnešný stav vyhovuje len vybavovačom, podvodníkom a rôznym byrokratom, ktorí komplikujú situáciu s vydávaním stavebných povolení alebo územných rozhodnutí. Stransparentnením systému nebude viac v systému priestor ani možnosť na to, aby sa mohli realizovať,“ objasnil Štefan Holý.

O územnom plánovaní, pripravovanej reforme stavebného zákona, stanovisku Štefana Holého k vyjadreniu Únie miest Slovenska, postavení samospráv, čiernych stavbách a mnoho ďalších tém nájdete od 31. minúty a 14. sekundy v relácií Téma dňa. Odkaz na reláciu nájdete TU.

Zdieľať článok
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email